Jej porady są regularnie prezentowane w The Today Show, Dr.

Jej porady są regularnie prezentowane w The Today Show, Dr.

4. Bądź małpą

Celowo wyposażłem mój dom i środowisko życia pełne rzeczy do zawieszania. Na przykład zamówiłem dwa gigantyczne fragmenty liny o długości 30 stóp, a także 6 mniejszych 4 stóp sekcji z węzłami na końcu. Jedna długa lina jest zawieszona z drzewa na moim podwórku do pionowego wspinaczki, kolejna długa lina jest związana z jednego drzewa do drugiego do wspinaczki poziomej, a 6 mniejszych lin jest zawieszonych w stylu tarzana wzdłuż belki z boku podjazdu. W drzwiach mojego biura znajduje się bar podciągający i kolejny podciągający bar na siłowni wraz z zestawem pierścieni. Po schodach ma wiązki po obu stronach do wspinaczki.

Często zatrzymuję się podczas biegu szlaku lub jogging wzdłuż rzeki i wspinam się na drzewo tak wysoko, jak czuję się komfortowo samodzielnie, Wraz z wspinaniem skalnych ścian na dłoniach i stopach, czołgając się w modzie w stylu goryla na trawiastej łatki i skakając na ławki parkowe. Rozpoczynając wszystko, aby obszary mojego domu wyglądały jak plac zabaw z Planet of the Apes i upewniając się, że utrzymuję mobilność ramion dostrojoną i mocną chwyt, brzękam się w kolejną pierwotną, przodkową formę poruszania się: Chwytanie, wiszące, kołyszące się i używające form lokomocji, które wykraczają poza zwykłe chodzenie, jogging lub bieganie. Gdy zaczniesz patrzeć na świat oczami szympansa, twoja perspektywa fitness zmieni się nieco, chociaż twój budżet bananowy i chrząknięcie w stylu Tarzan mogą jednocześnie wzrosnąć.

Chcesz więcej wskazówek przypominających małpę ? Sprawdź odcinek, jak trenować jak amerykański wojownik ninja.

Podsumowanie

Jak widać, przestrzeganie tych zasad może być subtelne lub ekstremalne. Możesz po prostu zacząć od utrzymania domu trochę chłodniej, od czasu do czasu grania w tag, podnosząc ciężkie skały i robiąc więcej podciągnięć. Lub możesz chcieć przenieść rzeczy na wyższy poziom i zacząć codziennie zimny prysznic i cotygodniowe zimne namoczenie, kupić licencję polowa drzewa na swoim podwórku. Wybierasz własną podróż, ale masz pomysł: nie utknij w nieustającej rutynie siłowni, pudełka lub szlaku bieżącego.

, postępując zgodnie z tymi czterema zasadami, będziesz dobrze na drodze do poruszania się jak wojownik, czując się jak bestia i wznosząc się o krok powyżej naszego współczesnego świata akceptacji tego, co to znaczy być naprawdę dopasowanym.

Czy masz pytania, komentarze lub opinie na temat tych czterech Sposoby, aby być tak samo sprawni jak twoi pierwotni przodkowie? Dołącz do rozmowy na Facebooku.com/getfitguy.

Strony

«Pierwsze‹ Poprzedni12 wszystkie treści tutaj są wyłącznie do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy służby zdrowia. Skonsultuj się z licencjonowanym pracownikiem służby zdrowia w sprawie wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ben Greenfield

Ben Greenfield otrzymał tytuł licencjata i magistra z University of Idaho w dziedzinie nauki sportowej i ćwiczeń; Osobiste certyfikaty szkolenia oraz siły i kondycji od National Siła and Conditioning Association (NSCA); Certyfikacja żywienia sportowego z Międzynarodowego Towarzystwa Żywienia Sportowego (ISSN), zaawansowanego certyfikatu dopasowania rowerowego z Serotta. Ma ponad 11-letnie doświadczenie w trenowaniu profesjonalistów, kolegialnych i rekreacyjnych sportowców ze wszystkich sportów, a jako pomogło setkom klientów osiągnąć odchudzanie i sukces fitness.

Subskrybuj podcast Get-Fit Guy Spotify Google Stitcher

Jak kryzys opioidowy stał się kryzysem opioidowym? A co ważniejsze, w jaki sposób ktoś uzależniony od opioidów może wydostać się? Dr Ellen Hendriksen zagłębia się w historię epidemii i pyta gospodarza podcastu i trenera zachowań Eric Zimmer o jego najważniejsze porady dotyczące odzyskiwania uzależnień.

autorstwa Ellen Hendriksen, psychologa, 14 czerwca 2019 5-minutowy Readepisode #248 Play Pause Słuchaj, jak rzucić opioidy: Rozmowa z gospodarzem podcastu Ericem Zimmerem Obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem na Safari. Jeśli chcesz słuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Dzisiejszy program to trochę hybryda między zwykłym monologiem a wywiadem gościnnym – pomyśl o tym jako Bogo. Najpierw zanurzymy się w historii epidemii opioidów i przyjrzymy się rozłączeniu między zalecanym badaniami leczenia opioidami w porównaniu z najczęściej podawanym leczeniem. Następnie porozmawiamy o tym, jak rzucić opioidy z gospodarzem podcastu i mówcą TEDx Erikiem Zimmerem, który w wieku 24 lat był bezdomny, uzależniony od heroiny i stawiał czoła długim więzieniu. Dziś jest doświadczonym trenerem zachowania i gospodarzem doskonałego podcastu, który karmisz. Jego tytuł podcastu oparty jest na starej przypowieści o dwóch metaforycznych wilkach, które walczą w nas.

Więc najpierw, porozmawiajmy o historii. Parafrazując gadające głowy, jak się tu dostaliśmy? Jak epidemia opioidów stała się epidemią opioidową?

Każdego dnia 130 Amerykanów umiera z powodu przedawkowania opioidów. W 2017 r. Zastosowało się to do ponad 47 000 osób.

Zacznijmy tam, gdzie jesteśmy teraz: każdego dnia 130 Amerykanów umiera z powodu przedawkowania opioidów. W 2017 r. Zastosowało się to do ponad 47 000 osób. Do tego stopnia, że ​​po raz pierwszy od dziesięcioleci oczekiwana długość życia w USA maleje, częściowo napędzana przedawkowaniem opioidów.

Pierwsza fala

Epidemia opioidowa nie była t Po prostu rozwijaj się z jednego nasienia; Wyrósł z wielu. Jeden wydychał się w 1980 roku, kiedy list z redaktorem został opublikowany w jednym z najbardziej prestiżowych czasopism medycznych, New England Journal of Medicine, który stwierdził, że opioidy nie są uzależniające. Podobnie jak gra telefoniczna poszła nie tak, nastąpiło setki cytatów listu uzasadniającego zwiększoną receptę opioidów. Ale niewiele cytowań zauważyło, że list odnosi się do pacjentów z pacjentami przepisującymi opioidy podczas krótkich i ściśle monitorowanych pobytów szpitalnych. List nigdy nie miał zastosować do opioidów w warunkach ambulatoryjnych, ani do długoterminowego użycia.

Tymczasem posadzono kolejne ziarno. Wielu lekarzy i organizacji przeciwbólowych, w tym Światowa Organizacja Zdrowia, rozpoczęła dobrze intencjonalną kampanię leczenia bólu. Od przełomowego bólu raka po przewlekły ból pleców, powiedzieli, że ból był nie leczony i nie było powodu, dla którego pacjenci powinni cierpieć. Wszystkie argumenty były bardzo logiczne i humanitarne i szybko rozprzestrzeniły się w branży opieki zdrowotnej.

i ostateczne ziarno: Po tym, jak Purdue Pharma wprowadziła Oxycontin w 1995 r., Producent zaczął agresywnie sprzedawać leku lekarzom. Według dochodzenia w sprawie New York Timesa firma wiedziała o znacznym nadużyciu Oxycontin w ciągu kilku miesięcy, ale przez lata ukrywała dowody.

Agresywny marketing, w połączeniu z ruchem w celu złagodzenia bólu pacjentów, Plus interpretacja Carte Blanche listu NEJM, zapaliła pierwszą falę kryzysu opioidowego.

Drugie i trzecie fale

Druga fala rozpoczęła się w 2010 roku jako wczesne wysiłki w celu ograniczenia Na receptach utrudniało opioidy. Wiele osób zwróciło się do heroiny, co z kolei doprowadziło do gwałtownego wzrostu śmierci heroiny.

Trzecia fala uderzyła mocno w 2013 r., Kiedy nielegalnie wyprodukowane syntetyczne fentanyl stał się szeroko dostępny. Spójrz na wykres zgonów fentanylowych rocznie podczas epidemii opioidowej, a zobaczysz, że linia bliskiego kręcenia w górę od 2013 r. To nas opuści? Dzisiaj największym wyzwaniem jest pomoc tym, którzy są obecnie uzależnieni od opioidów, około 2 milionów ludzi.

, ale zaskakująco niewiele jest związku między złotym standardem leczenia a tym, co faktycznie dzieje się w wielu leczeniech uzależnień Centra. Leczenie wspomagane przez leki jest dokładnie tym, jak to brzmi-doradztwo w zakresie uzgodnienia w połączeniu z lekiem związanym z opioidami, takimi jak metadon, subokson lub buprenorfina, co zapobiega objawom odstawienia i zmniejsza pragnienia.

Jednak około 90% obiektów leczenia Zastosuj podejście oparte na abstynencji tylko dla doradztwa. Jest to podobne do tradycyjnego leczenia alkoholizmu opartego na abstynencji.

Przedłużone stosowanie opioidów zmienia regiony mózgu, które regulują nagrodę, uczenie się, pamięć, podejmowanie decyzji i reakcję na stres, między innymi.

A te zmiany mózgu nie cofają się automatycznie po odtokowaniu opioidsbut, istnieje śmiertelna wada: opioidy zmieniają mózg na bardzo różne sposoby niż alkohol, kokaina lub inne leki. Jak? Przedłużone użycie opioidów zmienia między innymi regiony mózgu, które regulują nagrodę, uczenie się, pamięć, podejmowanie decyzji i reakcję na stres. Te zmiany mózgu nie cofają się automatycznie po odtokarowaniu opioidów. Ponadto wymieszaj zmiany mózgu z możliwą chorobą psychiczną lub urazem i barierami w leczeniu (jak cena leczenia i znalezienie lekarza, który może przepisać MAT) i trudno jest wprowadzić zmiany.

Leczenie wspomagane leczeniem nie jest cudowne. Zwężanie może być trudne i może potrwać lata.

Ale liczby mówią same za siebie: przełomowe badanie nastąpiło 375 osób na MAT. Po 42 miesiącach 32% było wyłączone zarówno opioidy, jak i MAT. Dwadzieścia dziewięć procent wciąż było na MAT, ale nie korzystało z opioidów, a 39% miało nawrócenie i znów używało opioidów.

Istnieją dwa duże zastrzeżenia do leczenia wspomaganego lekiem z obiektów leczenia opartych na abstynencji. Jednym z powszechnych refrenów jest to, że Mat zastępuje jedno uzależnienie dla drugiego. Innym jest to, że subokson lub metadon, jeśli są wykorzystywane, mogą powodować wysoki.

, ale liczby mówią same za siebie. W badaniu MAT 39% nawróciło się po 42 miesiącach. Jednak według badań prospektywnych, w leczeniu opartym tylko na abstynencji, ponad 90% osób nawracają w ciągu 12 miesięcy.

Teraz nie wszystko jest tracone podczas leczenia tylko abstynencji. Badanie w czasopiśmie Addiction wykazało, że częstsza frekwencja na 12-etapowych spotkaniach grupowych, takich jak AA lub Na, poszło wraz z wyższym wskaźnikiem abstynencji, ale nie jest jasne, czy grupa przyczyniła się do pozostania czystym i trzeźwym, czy też osoby zaangażowane w abstynencję były większe Prawdopodobnie trzyma się 12-etapowego programu.

Bez względu na to, na jakiej ścieżce jesteś, jak się poruszasz długą, trudną drogą odzyskiwania uzależnień? Cóż, jak wspomniałem na początku odcinka, w wieku 24 lat, Eric Zimmer był bezdomny, uzależniony od heroiny i skazał się na więzienie. Przez lata znalazł sposób na wyzdrowienie po uzależnieniu i budowanie życia warty życia dla siebie. Obecnie organizuje nagradzany podcast, ten, który karmisz, oparty na starej przypowieści o dwóch wilkach w bitwie w nas. Eric jest także trenerem zachowania od 20 lat i trenował setki ludzi z całego świata, aby dokonać prawdziwych, trwałych zmian w swoim życiu. Jego historia i jego praca zostały przedstawione przez TEDx, Mind Body Green, Elephant Journal, The BBC i Brain Pickings.

W tym wywiadzie dowiesz się:

Dlaczego nauczanie się żyć Życie bez substancji jest jak nauka nowego języka, w jaki sposób inni mogą wspierać bliskich, którzy wysiadają z substancji, dlaczego zawstydzanie uzależnionego jest zawsze złym pomysłem, dlaczego uzależnienie nie jest jedną z chorób, co jest najważniejszą radą, aby odzyskać odzyskanie paliwa. Początek jego odzyskania prawdy i mitów za terminami „wysokie dno” i „niskie dno” podstawowe pytania, które należy zadać, aby ustalić, czy ocuvit cena masz problem z nadużywaniem substancji: „Czy jestem pod kontrolą?” „Czy moje życie byłoby lepsze bez tej substancji?” „Czy mam problemy w swoim życiu z powodu substancji?”

W przypadku doskonałego i poruszającego się odczytu kryzysu opioidowego, polecam kawałek Huffington Post Jasona Cherkisa, umierając na wolność, który był finalistą nagrody Pulitzera .

Zdobądź bardziej doświadczony psycholog

Zdobądź doświadczony psycholog dostarczony bezpośrednio do skrzynki odbiorczej! Zarejestruj się w biuletynie Davvy Psychologist. Dołącz do dyskusji na Facebooku i Twitterze. Słuchaj i subskrybuj przyszłe odcinki podcastów Apple, Spotify, podcastów Google, Stitcher lub Twojej ulubionej aplikacji podcastu.

Wszystkie treści są tutaj tylko do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Ellen Hendriksen, PhD

Dr. Ellen Hendriksen była gospodarzem podcastu Davvy Psychologologa w latach 2014–2019. Jest psychologiem klinicznym w Boston University’s Center for Lechiety and Powiązane zaburzenia (karta). Zdobyła doktorat. w UCLA i zakończyła szkolenie w Harvard Medical School. Jej naukowo oparte na naukowym podejściu o zerowym osądu jest regularnie prezentowane w Psychology, Scientific American, The Huffington Post i wielu innych mediach. Jej debiutancka książka, How to Being Yours: Cicha swojego wewnętrznego krytyka i Rise powyżej lęku społecznego, została opublikowana w marcu 2018 r..

Subskrybuj Savvy Psychologa Podcast Spotify Google Stitcher

FDA i związek konsumencki wydał niezależne wyniki testów pokazując, że niektóre brązowe produkty ryżowe w USA zawierały wysoki poziom arsenu. Czy powinieneś się martwić? Nutrition Diva wyjaśnia.

autorstwa Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS Nutrition Diva 27 lipca 2012 r. 1-minutowy odczyt

przez Monica Reinagel, M.S., L.D./n.

qq . W odpowiedzi na ostatnie ustalenia dotyczące arsenu w ryżu FDA powiedziała The Washington Post, że nie są przygotowane na podstawie wstępnych danych, aby doradzić ludziom, aby zmienili wzorce żywieniowe ”. Jaką masz radę?

a. Od czasu mojego ostatniego podcastu na ten temat zarówno FDA, jak i związek konsumencki opublikował niezależne wyniki testów pokazujące, że niektóre (ale nie wszystkie) produkty ryżowe brązowego na sprzedaż w Stanach Zjednoczonych zawierały alarmująco wysoki poziom arsenu. Jednak FDA twierdzi, że nie ma wystarczających dowodów, aby doradzić konsumentom, aby wprowadzili jakiekolwiek zmiany w swoich nawykach żywieniowych.

Ze wszystkich ludzi mogę docenić wahanie, aby wyciągnąć wnioski lub rozpalić fałszywą burzę niepokoju . Wydaje się jednak, że istnieje uzasadniony powód do niepokoju o poziomy arsenu. FDA może niechętnie niedogodności w sektorze produkcyjnym lub komercyjnym, dopóki nie „wie więcej”, ale nie widzę powodu, aby konsumenci czekali na działania… szczególnie, gdy dostępnych jest tak wiele innych ziaren.

Nie musisz całkowicie eliminować brązowego ryżu z diety. Ale dopóki nie dowiemy się więcej, myślę, że rozsądnie byłoby ograniczyć spożycie brązowego ryżu i brązowego ryżu do 2-3 porcji tygodniowo. Jeśli jesz go dwa razy dziennie, wymieszaj trochę. Miej komosę ryżową!

O autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel jest licencjonowanym dietetykiem, autorem i twórcą jednego z najbardziej uszeregowanych iTunes. Podcasty zdrowia i fitness. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

jest lato! Czas na wycieczki plażowe i ucieczki górskie, z których większość obejmuje wielką otwartą drogę. Ale dla wielu z nas wychodzenie na autostradzie wydaje się być próbą, a nie ucieczkę.

Contents

Published
Categorized as blog